Dėl medicininių veido kaukių nukenčia veido oda: kaip jai padėti?

Žvarba, drėgmė, vėjas, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras nepalankiai veikia veido bei kitų atvirų kūno vietų odą. Kartais pažeidžiami ir gilesni odos sluoksniai, tuomet susidaro palankios sąlygos plisti bakterijoms. Tiems, kurių oda yra ypač jautri, gali išsivystyti net ir uždegimas.

Esant šaltajam sezonui odos priežiūrai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Labai svarbu žiemą atidžiai stebėti odos sveikatos būklę ir esant poreikiui, koreguoti odos priežiūros rutiną. „Veido oda skiriasi nuo kūno odos savo jautrumu, struktūra, veido odoje yra žymiai daugiau paviršinių kraujagyslių. Skiriasi ir inervacija, veido oda turi išmokti apsisaugoti – ji greičiau suserga, greičiau pasveiksta“, – medicinos ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo lietuviško kosmetikos prekės ženklo „ODA“ įkūrėja Irena Jokšienė. 

I. Jokšienė laidoje pabrėžė, kad odos būklė ne tik glaudžiai siejasi su grožiu ir estetika, bet ir su sveikata. „Matant papilkėjusią veido odą, pabrinkusius paakius, spuogus galime pasakyti labai daug apie žmogaus sveikatos būklę“, – pabrėžė I. Jokšienė. 

Parinkti tinkamą kosmetiką veido odai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kosmetologijos specialistė papasakojo, kad teisingai pasirinkti produktai jautresnei, plonesnei odai padidina jos pralaidumą, pagerina atsparumą, apsauginį barjerą, stimuliuoja susilpnėjusių procesų veikimą. Itin didelį dėmesį savo odai turėtų skirti riebią odą turintys žmonės. I. Jokšienė pasakojo, kad riebią odą turintys žmonės dažnai mano, jog jų odai papildomo maitinimo nereikia. Tačiau, pasak specialistės, toks mąstymas yra klaidingas. „Riebiai odai irgi reikalingas maitinamasis kremas, kartas nuo karto, ryte arba vakare, kalbant apie žiemos periodą. Maitinimasis kremas ne tik pamaitina, bet ir apsaugo odą nuo drėgmės išgaravimo“, – kalbėjo I. Jokšienė. Didelę neigiamą įtaką odos būklei daro ir pandemijos metu privalomos medicininės veido kaukės. Kosmetologė Kristina Urbonaitė laidoje pasakojo, kaip reikėtų padėti kaukių nualintai odai. 

„Šaltuoju periodu oda patiria didelius iššūkius ir, žinoma, prie viso to prisideda ir pandemija bei šiuo metu dėvimos apsauginės kaukės. Patalpose mes prisikvėpuojame, susidaro kondensatas, išeiname į lauką, nusiimame kaukes ir labai greitai galime nušalti veidą. Patalpose vyrauja sausas oras, tad labai rekomenduočiau naudoti drėkintuvą, o drėkinančius gelio konsistencijos kremus keisti į intensyviai maitinančius“, – patarimais dalinosi kosmetologė K. Urbonaitė. Lengvus drėkinamuosius kremus kosmetologė rekomenduoja naudoti prieš miegą arba kai neplanuojama eiti į žemą temperatūrą. K. Urbonaitė atkreipė dėmesį, kad žiemą dienos metu verčiau rinktis maitinamuosius kremus, kurių sudėtyje gausu natūralių medžiagų ir aliejų, pavydžiui, sviestmedžio, makadamijų ar simondsijų. „Kremai, kurių sudėtyje yra natūralių aliejų, sudaro mūsų odai reikalingą apsauginį lipidinį barjerą, kuris saugo odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių: šalčio, vėjo, temperatūrų skirtumo“, – kalbėjo Kristina. Kosmetologė taip pat rekomendavo turėti prausiklį, kuris atitinka individualius odos poreikius ir patarė žiemą rinktis intensyvesnius prausiklius kreminiu arba pūtų pavidalu. Taip pat tinkami rūgštiniai prausikliai, sprendžiantys odos problemas. Sudėtyje reikėtų ieškoti tokių ingredientų, kaip pantenolis, alantoinas, AHA rūgštys. Remdamasi biologiniu ir medicininiu išsilavinimu kosmetikos „ODA“ įkūrėja I. Jokšienė ypač didelį potencialą įžvelgia galimybėje naudoti Alfa hidroksi rūgštis, sutrumpintai vadinamas „AHA“ rūgštimis, su kuriomis, jos pačios sukurta kosmetika, šiandien sukuria puikius rezultatus. Skaitykite daugiau: lrytas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *